Jak odzyskać radość życia?

Radość to jedna z emocji, która nadaje życiu sens. Pomimo, że nie możemy odczuwać jej długotrwale to jej długotrwały brak daje początek wielu negatywnym stanom.

Życie niesie ze sobą wiele dobrego, jak i dużo złego. Próby przekonywania siebie na poziomie logicznym do radości w każdej sekundzie, kończą się zatem oderwaniem od rzeczywistości. Życie nie posiada bowiem wyłącznie jednej barwy, choć można oczywiście wpływać na to, aby miało bardziej kolorowy odcień.

To, co powtarzam zawsze – chodzi o zdrową równowagę. Radość z życia powinna stanowić naturalny stan bycia człowieka, jednak w obliczu innych silnych emocji może im ustępować. Dzięki takiemu podejściu doświadczamy bowiem pełni życia w akceptacji tego, co za sobą niesie.

Zapominaj o przeszłości i przyszłości

Choć kilka minut dziennie poświęć na bycie tu i teraz, nawet jeśli z początku wydaje się to skomplikowane. Może przydać się do tego medytacja, nad którą pochylę się w innym artykule. Możesz także po prostu zatrzymać się każdego dnia i spojrzeć na głębię ukryte w małych rzeczach. Nawet kilka sekund.

Myślę, że większość z nas pamięta takie momenty w swoim życiu, w których wchodziliśmy w te „wyciszone” stany. Najczęściej wydarzały się one spontanicznie w przypływie chwili, jednak z powodzeniem możemy je wywołać właśnie poprzez różnego rodzaju techniki.

Nie namawiam w tym miejscu do bezkresnego i bezwarunkowego trwania w tu i teraz. To naturalne, że w wielu sytuacjach musimy odwołać się do przeszłości, czy planować przyszłość. Wielu ludzi zapomina jednak, że namacalny świat jest obecny w tylko w tym momencie.

Dbaj o swoje ciało

Chyba ciężko nie zgodzić się ze stwierdzeniem „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Zarówno umysł wpływa na ciało, jak i ciało na umysł. Zatem źródła wielu negatywnych myśli można szukać właśnie w naszej fizycznej sferze!

Sport siłowy uprawiany nawet w lekkiej formie pozytywnie wpływa na naszą prawidłową postawę ciała, jak również metabolizm i samopoczucie.

Niezaprzeczalnie na poprawę funkcjonowania ciała i umysłu wpływają także spacery i inne formy lekkiej aktywności np. rower.

Najważniejsze jest jednak to, aby dostosować intensywność treningu do swoich możliwości, jak również skonsultować się ze specjalistami, jeżeli mamy jakiekolwiek przeciwwskazania. Warto jednak pamiętać, że wiele chorób może mieć swoje źródło właśnie w braku ruchu!

Istnieje także wiele innego rodzaju rytuałów, które pozytywnie wpływają na nasze ciało m.in sauna, używanie rollera, czy kriokomora. Nawet gorąca kąpiel może poprzez przyjemne doznania cielesne wpłynąć na poprawę nastroju. Nie trzeba wiele.

Przestań nadmiernie myśleć

Bardzo wiele myśli w naszej głowie nie ma żadnej wartości dla poprawy naszego samopoczucia. Wręcz przeciwnie – czasem ściągają nas w otchłań bezcelowych rozmyślań, z których bardzo często nie wynika nic dobrego.

Są momenty, kiedy to należy skupić się na pracy wymagającej abstrakcyjnego myślenia. I tak ukierunkowany strumień myślenia jest jak najbardziej adekwatny do sytuacji. Gorzej gdy wykorzystujemy swoją kreatywność do rozmyślań na tematy, które wyciągają z nas pozytywną energię.

Czy nie pojawia się w Tobie ciekawość na myśl, co wydarzy się, gdy odrzucisz całe swoje nadmierne myślenie i pozostawisz wyłącznie dokładające wartości do Twojego życia myśli?

Życie prowadzone w taki sposób staje się spokojniejsze, stajesz się bardziej uważny lub uważna, a drobniejsze rzeczy zaczynają Cię fascynować.

.

To kim jestem nie ma znaczenia. Chcę przekazywać wyłącznie skuteczne idee i strategie, dzięki którym możesz wpłynąć na poprawę jakości swojego życia!

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Site Footer


Warning: Unknown: Write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer133124/tmp) in Unknown on line 0